CESTA KOLEM SVĚTA 2014

Přesně takto cestovatelsky znělo téma letošního křesťanského tábora, který pořádaly naše farnosti. Na naši cestu jsme se společně vydali 9. srpna 2014. Vlak nás dovezl do Žirovnice, kde jsme byli ubytovaní v Pastoračním centru. Jak již téma napovídá, tak jsme cestovali po různých částech světa. Každý den byl tematicky zaměřený na určitou část světa, takže jsme se podívali do Ameriky, Asie, Evropy, Austrálie i Afriky. To byla jedna část programu. Duchovním tématem, které nás rovněž provázelo celým týdnem, byla víra. Na víru jsme pohlíželi z různých úhlů pohledu a také z různých částí světa.


Celý program byl obohacen o tematicky zaměřené hry. Vietnamská tržnice nebo Mrazík nám přiblížili Asii, Klokaní ZOO nás zavedla do Austrálie, hudbou a tancem jsme se dostali do Afriky… Každý z nás si během tábora vyrobil správné cestovatelské tričko. Nechybělo ani zpívání u ohně a letní kino. Asi největším zážitkem jak pro děti, tak pro vedoucí byl výlet do Jindřichova Hradce na plavecký stadion. Děti si to moc užily!
Více než polovinu tábora s námi strávil otec Jenda Mikeš, kaplan pro mládež vikariátu Prachatice. Jemu patří velký dík za jeho slova, svátost smíření i slavení mše svaté. Také moc děkuji vedoucím, kteří si pro děti připravili skvělý program. Samozřejmě, že velké poděkování patří účastníkům tábora, kteří vytvořili naprosto super partu, týmově spolupracovali a nás „velké“ také obohatili. Dětem přejeme krásný vstup do nového školního roku a za rok se těšíme na viděnou!

Za tým vedoucích
Marie Jůnová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *